zbiorniki
hydroforowe

Zbiorniki hydroforowe ocynkowane
o pojemności od 100 do 2000 litrów

samozasysające
pompy wirowe

Wielostopniowe pompy typu SKSb i SKM
w różnych wersjach silnikowych

automaty
wodociągowe
przeponowe

Automaty wodociągowe przeponowe
o pojemności od 24 do 200 litrów

O firmie

Założona w 1991 roku przez Wojciecha Szewczaka i Michała Tarczyńskiego firma po kilkunastu latach systematycznego rozwoju osiągnęła pozycję znaczącego producenta urządzeń wodociągowych i krajowego lidera wśród producentów zbiorników hydroforowych.

Podstawowym produktem firmy są zbiorniki hydroforowe ocynkowane o pojemności od 100 do 2000 litrów oraz zbiorniki przeponowe od 24 do 500 litrów. Zbiorniki te produkowane są przy zastosowaniu najnowszych technologii oraz materiałów o wymaganej jakości, których to stosowanie daje gwarancję długotrwałej, bezpiecznej i bezawaryjnej pracy oraz zapewnia zgodność tych produktów z wymogami Unii Europejskiej.

Profesjonalnie przygotowany dział produkcyjny oraz odpowiednie zaplecze techniczne umożliwia konstruowanie i produkcję niestandardowych zbiorników ciśnieniowych pod indywidualne zapotrzebowanie odbiorców.

Wykorzystując zbiorniki hydroforowe jako bazowy produkt, od kilku lat firma oferuje bardzo szeroki asortyment zestawów wodociągowych w różnych konfiguracjach. Produkowane i unowocześniane od początku istnienia firmy samozasysające pompy typu SK cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców ze względu na bardzo długi, niezawodny okres eksploatacji.

Konkurować na rynku to nie tylko produkować dobrej jakości wyrób, ale również wyposażyć go w najlepszy osprzęt i tworzyć z innymi produktami atrakcyjne zestawy. Od 1998 roku Wimest jest bezpośrednim dystrybutorem pomp głębinowych, hydroforowych i zatapialnych, wyłączników ciśnieniowych oraz worków gumowych do zbiorników przeponowych. Firma produkuje także kotły c.o., podgrzewacze pojemnościowe wody oraz naczynia wzbiorcze do układów otwartych centralnego ogrzewania.

Produkty naszej firmy można znaleźć w ponad 60 hurtowniach i 400 punktach detalicznych na terenie całego kraju, a nabywając je, użytkownicy mają pewność, że nabyli produkty markowe od producenta, który uczestniczy w wytyczaniu kierunków rozwoju tej branży w kraju.